Jak mám pečovat o pleť?

„Jak mám pečovat o pleť?“ Jedna z nejčastějších otázek, kterou od vás dostávám. Spousta z vás má v tom všem kosmetickém haraburdí zmatek, snadno se lapí na „skvělé“ novinky značek a podlehne lákavým nabídkám marketingových mistrů. Vůbec se vám nedivím. Vyznat se v tom všem pečujícím mumraji není lehké. Poradím vám jedno – zavřete oči, třikrát se zhluboka nadechněte a logicky si řekněte, co pleť potřebuje ke zdraví a kráse. Péče o pleť není složitá.

 
Základní domácí rituály 

Kůže je živý mechanismus, orgán se spoustou životně důležitých funkcí a starost o ni by měla být pravidelná samozřejmost. Prvním krokem ke zdraví je hygiena. Čistota je půl zdraví říká moje babička. Tak, jak omýváte svoje tělo, vlasy, čistíte zuby, tak byste měli omývat i obličej – pleť, která je mnohem citlivější, křehčí a náročnější, než zbytek těla. Proto se na ni používá i jiná péče. Tak šup šup, pumpněte si do dlaně oblíbené čistící mléko nebo olej a smyjte z pleti veškerý bordýlek. Zbytečně to ale s čištěním nepřehánějte. Držte se ranní očisty, při které pleť zbavíte velkého množství nočního mazu (pleť regeneruje) a potu. Večerní čištění sundá z kůže vrstvičku mazu, potu, prachu a líčidel. Jsem si jistá, že po čistícím rituálu uslyšíte z pleti hlasité úlevné „ách“. Tak moc bude spokojená!

Jelikož se vám čištěním lehce naruší ochranný rytíř pleti, přichází na řadu zklidnění. S tím vám pomůže kouzelná živá voda – tonikum, které zajistí harmonickou rovnováhu.

A jsme u poslední, nejdůležitější kapitoly péče, a tou je hydratace a výživa. Teď máte pleť krásně čistou, zklidněnou, ale chybí jí dostatečná závlaha. Suchou nebo dehydrovanou pletí trpí všichni – ano, i vy s mastnější kůží a pupínky. Pokud budete pleť hýčkat sametovým krémem, stárnout bude s grácií, ale o to pomaleji. Dáte sbohem nerovnováze mezi mastnými a suchými místy a výrazně vám ubyde kožních neduhů. Prostě samé benefity!


Pravidelná péče

Nehledejte v péči o pleť vědu. K dlouhodobě zdravé pleti vede jen jedna cesta, kterou spousta z vás slyšet nechce. Je to celoživotní pravidelná péče s kvalitní kosmetikou, kdy pleť šetrně čistíte a s láskou do ní zapracováváte vše, co potřebuje ke své spokojenosti. Nezapomínejte na to, že krásná pleť není jen o krémech, ale je to pořád obrovský a důležitý díl skládačky z názvem „Zdravá a krásná pleť“.