Letní pečování 

Je to tu! Dny zalité nekonečným sluncem, dovolenková dobrodružství a pořádně prohřáté kosti. Léto přináší našemu tělu a duši velkou dávku energie a rozšafnosti. Nechte se každý den něžně políbit sluncem, ponořte se až po uši do chladivé vody nebo se nacpěte slaďoučkým melounem. Nezapomínejte však na to, že je potřeba se o kůži po všech těch tropických dobrodružství s láskou postarat. Každé roční období vaší pleti přinese jak zářivé benefity, tak i otravné neduhy, a proto je potřeba jí bedlivě naslouchat.


Prázdninová pleť 

Pro mnoho lidí je léto období, kdy je pleť v klidovém spokojeném režimu. Chytne lehce jižanský vzhled, září na míle daleko a pupínky odjedou na dočasnou dovolenou. Velkým kouzelníkem je slunce, které tvoří tolik důležitý vitamín D, lehké mňamky, větší množství ovoce, zeleniny a vody, duševní lehkost, dobrá nálada, více energie a pohybu. V létě jsme tak nějak nejspokojenější, a je to znát na celkové fyzické a duševní rovnováze. Ale jak to tak bývá, i tropické dny s sebou nesou nepříjemné pocity na kůži. Vlivem vysokých teplot, zapeklité klimatizace nebo koupáním v chloru se ochranný pleťový rytíř oslabuje a následkem je nadměrná suchost, spálená kůže, loupající se kůže, vyrážky ze slunečních paprsků a zvýšená tvorba mazu u mastnějších pletí. Jak tomu předejít? 

 
Pečujeme

Samozřejmostí zůstává pravidelná ranní a večerní péče, která se skládá ze 3 základních kroků. V létě podpořte závlahu pleti – díky větším ztrátám vody byste za chvíli mohli šustit jako had – a přidejte zklidňující péči, která zhojí začervenalá místa po slunění. Časem se odumřelým cárům kůže stejně nevyhnete. Než se však vehementně pustíte do krémování, opečujte pleť a tělo peelingem. Šetrně tak odstraníte odumřelou kůži a odhalíte novou, čerstvou vrstvičku, do které se krémy vpijí jedna báseň!

Také nezapomeňte kůži zakrýt krémem se sluneční ochranou, slunečními brýlemi nebo kloboukem, abyste za pár let nevypadaly jako sto let stará, kožená kabelka. Sluníčka se ale nebojte. Nejšetrnější je k vám ráno a v pozdním kouzelném večeru. 

 

Sušinky

Sušinky, vy inklinujete k větším ztrátám vody a vlhkosti v pleti. Aby se z vaší kůže nestala zvrásněná poušť, pravidelně ji zavlažujte. Přidejte intenzivní sérum, po opalování se zakryjte výživnou maskou nebo v kabelce noste hydratační mlhu. Pokud víte, že se budete opékat delší dobu na sluníčku, zakryjte pleť ochranným krémem s SPF 30/50 a slunečními brýlemi.


Křehká kvítka 


Křehká kvítka, jak už vaše oslovení napovídá, vlastníte ty nejkřehčí schránky vůbec. Často trpíte začervenáním, rozšířenými žilkami, suchostí a v horším případě vás „zdobí“ ekzémy, dermatitidy, lupénka nebo akné. Vám je nejlépe ve stínu pod stromem s občasným políbením od slunce. Péče bývá většinou co nejjednodušší, protože se kůže po zahlcení produkty velmi snadno naštve. Nutností je ochranný krém s vysokým SPF 50! 


Koblížci

Milí Koblížci, na letních párty zapáleně tančíte nejenom vy, ale i vaše mazové žlázy. Ty pracují jako divé a výsledkem je mnohem větší množství mazu, lesk jako blesk a neprodyšná zašedlá vrstvička na pleti. Vyměňte výživnější krémy za jejich lehčí kolegy, pravidelně obrušujte odumřelou kůži, čistěte a používejte ochranný krém s SPF 30. Pleť vám pohladí i bublinkové jemné čističe, osvěžující masky nebo séra. I vy nezapomínejte hydratovat! Ta nejkřehčí místa

Nejcitlivějším místem zůstává tenké oční okolí, s nulovým počtem mazových žlázek a se 100% výskytem drobných linek. Chraňte ho jako oko v hlavě, promazávejte a noste sluneční okuláry. Těsně v závěsu je sluneční terasa neboli váš dekolt. Místečko křehké, citlivé, s jemnou kůží, které je permanentně vystavené slunečním paprskům. Je to ideální základna pro větší spálení a následný vznik vrásek a drobných linek. Pohlaďte ho výživou a ochraňte před sluneční silou.


Péče o tělo

Péče o tělíčko by mělo být nedílnou součást každého ročního období. Ale chápu, že občas už na rozmazlování celé schránky nezbývá čas a energie. Dobrou zprávou je, že kůže na těle bývá odolnější a silnější, než kůže na obličeji a tudíž je péče mnohem jednodušší (jedinou výjimkou je křehký dekolt). Tělu uděláte radost, když ho jednou za čas zbavíte odumřelé kůže a pohladíte jak dotekem, tak zvláčňujícími krémy nebo voňavými oleji. To si bude chrochtat. V létě ho nezapomeňte chránit ochrannými krémy, aby se nespálilo. 


Shrnutí
  • pijte, pijte, pijte! 
  • pravidelně krémujte pleť a tělo 
  • přidejte výživu (sérum, maska,…)
  • chraňte kůži ochrannými rytíři s SPF 30/50 
  • pozor na prsa, pozor na oči!
  • sluníčko je kámoš v rozumné míře