Na webu najdete nekonečně mnoho rad, jak a čím si čistit ty naše xichtíky, ale při takovém množství informací má člověk sto chutí to všechno zavřít, omýt si obličej vodou a jít spát. Ráda bych vám tu sepsala pár rad, takový malý návod, jak se o sebe jednoduše, ale co nejlíp starat. Žádné složitosti! Kosmetika má být zábava a potěšení.

Než se vrhneme do jednotlivých kroků samotné očisty, zaměřím se na typy, se kterými bude vaše péče intenzivnější – s viditelnými výsledky.

 


Vždy volte produkty na svůj typ pleti

Pokud si uděláte radost parádní kvalitní kosmetikou, dokonce celou řadou se sérem, ale zvolíte špatně váš typ pleti, dočkáte se akorát tak působivé vyrážky, akné, šupinek a jiných – ne moc příjemných – pleťových záležitostí.

 

Vždy volte produkty od jedné značky

Kosmetika funguje jako puzzle – pokud na sebe napojíte jednotlivé dílky skládačky, vznikne vám celistvý a krásný obrázek. Každá značka má svou unikátní technologie a přísady, které na sebe navazují a dohromady vytvoří úžasný výsledek na pleti. Pokud si pořídíte od každé značky něco, vytvoříte si „mišmaš“, který se mezi sebou bude bít a může na kůži způsobit pekelnou neplechu.

 

Vždy začněte základem

Pokud jste se rozhodli, že se o sebe budete pravidelně a s láskou starat – moc vás chválím! Jen nezapomeňte – nejdříve si osvojte základní kroky péče, a pak pracujte na nástavbě. Co to znamená? Že si ze začátku bohatě vystačíte s čistícími produkty a lehkou hydratací – jako je čistící mléko + tonikum + krém a později můžete přidat výživné hnojivo v podobě séra nebo masky.