OČNÍ KRÉM
Citlivý pomocník 


Oční krém
je jeden z nejdiskutovanějších pomocníků v pleťové péči. Jedni ho opěvují a vynášejí do nadpozemských nebes, druzí vytahují louče a pochodně kvůli jeho zbytečnosti. Jak to tedy je? Já sama s ním zažila mnoho pečujících chvil, i období bez jeho hýčkání. Každý den vidím, jak funguje na vás – v reálné praxi. Tak jdeme na to! Nakoukněte pod pokličku tomuto kontroverznímu krasavci a objevte jeho kouzlo.


Křehké oční okolí  

Mnoho z vás si určitě vzpomene na jeden zajímavý detail z hodin přírodovědy nebo biologie – kůže okolo očí je nejtenčí kůží na lidském těle a patří mezi ty nejchoulostivější místa. Má minimum mazových žláz, proto je velmi náchylná k vysoušení, citlivosti a křehkosti. Bohužel ani ten kolagen jí do vínku dán nebyl, takže je prvním místem na těle, kde uvidíte první vrásky a přibývající roky. Je to celkem nefér, protože mimika spojená s mrkáním (více než 10 000x), smíchem a všemožným mhouřením oka pokožku velmi namáhá.

Proto kůžička okolo očí potřebuje speciální péči, založenou na lehkých, ale výživných krémech s proti-vráskovou terapií. Chtěla bych apelovat na důvěřivé a naivní jedince chycené do reklamních sítí – používáním očních krémů vám vrásky NEZMIZÍ, věk se ošálit nedá. Avšak vaší péčí o tohle křehounké místo, se linky stanou drobnějšími, kůže bude šťavnatější, vyživená a stárnout bude s grácií.

Oční krém je nezbytným doplňkem už od 25. roku, ne-li dřív. Naše tělíčko začíná stárnout, jakmile dospějeme.


Jak používat oční krém?

Oční krém se používá na místa, kde se tvoří vrásky, tmavé kruhynepříjemné otoky. Spousta produktů je obohacená o kávové nebo čajové extrakty, které pomáhají zlepšit otravné neduhy jako „pytle pod očima“ nebo ranní otoky. Oční krém vám vydrží neuvěřitelně dlouho, protože ho stačí jen maličké množství. Zapracujte ho jemným vklepáváním vždy ráno a večer, na čistou pleť, před použitím pleťového krému.

 

OČIŠTĚNÍ PLETI OČNÍ KRÉM PLEŤOVÝ KRÉM 

 

Šikovné tipy

  • opravdu stačí velmi malé množství krému
  • aplikujte oční krém prsteníčky – nemáte v nich takovou sílu a kůži zbytečně netaháte 
  • oční krém vklepávejte, neroztírejte 
  • nezapomínejte na nepohyblivé víčko (pod obočím), tak kůže také stárne a podléhá gravitaci
 

Oko = okno do duše

Oko je velice křehká záležitost. Projevují se na něm všechny změny v těle, i na duši. Vaše oči prozradí, pokud se cítíte fyzicky nebo psychicky špatně. Vykecají na vás i to, že jste prohýřili celou noc, vyplakali si srdce (oči), nabubřele odsoudili pohledem prodavačku, i jestli jste v životě šťastní. Oči viditelně září, když se koupete v koktejlu serotoninu a cítíte se spokojeně. Proto se s láskou starejte i o tohle delikátní a kouzelné místo.