Untitled design (7)

Péče jako klíč k vlastní spokojenosti

Ve své práci se setkávám s různými typy žen. Teď nemyslím délku kadeří, ani svůdné křivky, ale spíš způsob myšlení a styl života, a tak nějak zaznamenávám, že mnoho z těchto něžných duší nemá na sebe žádný čas, své osobní volno. Nejčastěji jsou to starostlivé maminky, které si myslí, že veškerou péči musí věnovat dítěti, manželovi, domácnosti, práci, tetě z Břeclavi nebo sousedce z horní dolní.
Víte, co tím chci říct – drtivá většina žen si myslí, že by mělo být spokojené a dobře zaopatřené především okolí a jejich potřeby jsou odsunuty až na nejnižší schod špičaté pyramidy.

Já, já, já

Kdysi dávno jsem slyšela takovou vtipnou hlášku, kterou vypustila z pusy jedna moudrá žena:“ Pamatuj si – na prvním místě jsem já, na druhým místě já, na třetím místě taky já, pak dlouho nic a nakonec všichni ostatní.“ Ano, je to trošku sobecká rada do vínku, ale přiznejme si, že je na tom trochu pravdy.
Abychom mohli dělat šťastnými naše okolí, tak musíme být šťastní my.

Péče jako rituál

Péče o naši tělesnou schránku je velmi důležitá – jak ze zdravotního hlediska, tak pozitivně ovlivňuje i mysl. Pokud se o sebe pravidelně staráme – večerní krémování rukou, olejování těla po horké sprše, návštěva naší oblíbené kosmetičky nebo kadeřníka – tak si podvědomě pěstujeme tolik důležité sebevědomí a lásku k sobě, a to je nepostradatelná součást naší osobnosti a spokojeného života.

Je fajn se naučit kosmetickou rutinu nebrat jako povinnost, ale jakýsi rituál, na který se budeme těšit. Zpříjemnit si ji oblíbenými vůněmi nebo muzikou a užívat si ten čas, kdy jsme jen sami se sebou. Hýčkat se.

On/off

V dnešním uspěchaném světě je těžké se na chvilku zastavit. Strhává nás sebou a řítí se velkou rychlostí po životní trati a kolem nás se míhají dny jako šedé šmouhy. Nebojte se vyskočit z jedoucího vlaku a na chvíli se zastavit a bez všech sociálních nesmyslů, špuntů do uší a mobilu se rozhlédnout kolem sebe.

Naučit se zklidnit svůj život a mysl, nespěchat je velmi těžké a chce to hodně snažení v našich mozkových komůrkách, ale výsledky stojí určitě za to. Klid, pohoda a relaxace. Tři kouzelná slůvka, která přispívají ke zdravé mysli a šťastnému životu.