PIGMENTOVÉ SKVRNY V LÉTĚ

U pigmentací platí obzvlášť pravidlo, že je lepší prevence, než řešit následky. Sluníčku se v létě těžko vyhneme, tak co pomůže, aby se pleť nerovnoměrně nezbarvila?
 
🌞 Asi nebude velké překvápko, když na prvním místě zmíním opalovací krém, který chrání před UVA a taky UVB slunečními paprsky. Hlavně nezapomínat během dne aplikovat další vrstvu buď formou spreje, nebo opalovacího krému.

🌞
Pro ještě lepší účinky opalováku si každé ráno na očištěnou pleť naneste sérum s vitamínem C a klidně taky s vitamínem E. Zelený čaj, resveratrol, koenzym Q10 jsou další super nabité antioxidanty.
 
🌞 Nezapomínejte na pravidelný peeling podle typu a aktuálního stavu pleti
 
🌞 Jedna studie potvrdila, že přehřátí kůže je dalším faktorem, díky kterému začne melanin (kožní pigment) šílet. Proto mějte stále po ruce minerální, nebo nějakou květinovou vodu stále při ruce. Choďte do vody co nejčastěji. A úplně nejvíc je, když máte v lednici pleťovou vodu a gelovou hydratační masku. To vždy příjemně nakopne uvařené tělo i duši.
 
🌞 Určitě dalšími důležitými módními doplňky jsou pokrývky hlavy, které tvoří na obličeji stín. A pak taky čím větší sluneční brýle, tím lepší!

Užívejte léta a pamatujte, že i když se už nějaký flek objeví, tak jej začněte řešit co nejdřív na podzim. Stejně jako rozlité červené víno na bílém koberci. Čím dřív to začnete řešit, tím větší šance na úspěch máte  ✨️