Aktuální stav naší kůže je dán mnoha faktory, které ovlivňují její vzhled, strukturu a funkci. Pokud ke mně přijde klientka či klient na ošetření, snažím se o celostní pohled na stav pokožky, protože jak se říká: „Všechno souvisí se vším.“

|Všechno souvisí se vším!|

Aby vaše pleť byla krásná a hlavně zdravá je potřeba dodržovat pár základních zlatých pravidel, které jí velmi pomohou ve zlepšení.

Untitled collage (5)

SPRÁVNÁ KOSMETICKÁ PÉČE
Je to opravdu základ, pokud chcete se špatným stavem pokožky hnout. Důležité je pravidelné důkladné čištění dvakrát denně – ráno a večer a přizpůsobit péči vašemu typu pleti a věku – tzn. správně zvolené produkty.

🌿 Jak pečovat o pleť doma?

 

DOSTATEK VODY
Voda – naprosto nepostradatelná součást života. Čím jsme starší, tím víc se pleť stává sušší díky úbytku vody v pokožce. Je potřeba ji doplňovat jak krémy, tak samozřejmě obyčejnou čistou vodou – nejméně 2 l denně. Pokud pravidelně pijete, je to na pleti hodně znát. Je vypnutá a taková nacucaná.
Malá poznámka na konec – čaj, káva, limonáda a ani šťávy se do pitného režimu nepočítají!

SPÁNEK
Spánek léčí a zotavuje naše tělo. Na pleť má blahodárné účinky, stejně jako voda. Je velmi důležité spát, a to minimálně 7 hodin denně, protože přes noc se pleť regeneruje a obnovuje. Pokud spíte jen pár hodin denně, jde to velmi vidět právě na vašem obličeji – tmavé kruhy pod očima, zašedlá pleť bez života a počínající vrásky. Trpí tělo i duše.

POTLAČENÍ STRESU A ÚZKOSTI
Neznám nic tak sebezničujícího na pleť a zdraví, jako je stres. Pokud trpíte na tento problém dlouhodobě, zaděláváte si na pořádné zdravotní problémy a s tím spojené vleklé následky. Dobrým lékem na úzkosti je sport, meditace, relaxační techniky, aromaterapie a mnoho dalších úžasných technik.

CVIČENÍ A POBYT NA ČERSTVÉM VZDUCHU
Záměrně jsem tyto dva pojmy spojila, protože mají jedno společné – kyslík! Samozřejmě je lepší, pokud sportujete venku nebo alespoň při otevřeném okně, protože se tělo a tím pádem i kůže okysličuje, prokrvuje a zrychluje se tok lymfy. Nemusíte běhat maratony, zvedat těžké činky nebo se urputně snažit přeskočit stokrát švihadlo. Stačí půlhodinka procházky nebo rychlejší chůze denně. Poděkuje vám nejen pleť, ale i ustaraná mysl.

ZELENINA A OVOCE
Ano, já vím. Tolik známé klišé. Nemusíte se zeleninou cpát jako králík, ale je dobré ji alespoň párkrát za týden zařadit do vašeho jídelníčku. Také tělu uleví, pokud omezíte přesmažené, sladké a velmi tučné potraviny.

OPTIMISMUS 
Pokud se budete radovat ze života a dívat se na věci pozitivně (možná vám ze smíchu přibude pár vrásek) bude vaše pleť a osoba zářit. Říkám tomu vnitřní osobité světlo. Lidé, co jsou šťastní a myslí optimisticky v sobě mají jakousi krásnou jiskru a kouzelnou auru.

Tyto základní pilíře vychází z letitých zkušeností, které jsem posbírala během života a považuju je za velmi důležité v péči o pleť a zdraví celkově. Nelze vycházet jen z jednoho samotného pilíře. Tak jako při stavbě chrámu, je i zdraví potřeba podpírat více prvky, které ho udrží a vytvoří zdravý krásný celek 💚.