NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY

Aneb co vás zajímá

 


Jak se mám objednat na kosmetiku?

Dávám přednost SMSkám nebo zprávám na Whats Appu. Často kvůli práci nemůžu k telefonu. Proto mi prosím vaši žádost o termín napište na číslo 724 812 172. Ozvu se vám, jakmile to bude možné. Děkuju! 

Mám opar! Co teď?

Opar obsazuje 2. místo v kategorii Kdy kosmetiku raději vynechat. Je to totiž pěkná sviňa. Jedná se o infekční onemocnění způsobené herpetickým virem. Přenáší se velmi snadno. Takže jakékoli otírání obličeje, např. žínkami nebo samotnýma rukama, vám může tohohle „krasavce“ roznést po celé pleti. A mně do žínek. Ale pozor! Opar bývá akutně infekční první tři dny. Takže po uplynutí doby jsou vám dveře salonku otevřené. Veškerá další doporučení, kdy je dobré si kosmetiku rozmyslet, najdete tady: 


Proč jít na kosmetické ošetření?

Profesionální kosmetická péče obsahuje tak kvalitní péči o pleť, kterou si sami doma neuděláte.

 • Hloubkové čištění za pomoci ultrazvukové špachtle
 • Profesionální peeling, díky kterému bude Vaše pleť krásně projasněná, zbavená zašedlé krusty a otevřená pro další důležité kroky
 • Detaily v podobě precizní úpravy obočí nebo rychlého zbavení chloupků v obličeji
 • Pěstící relaxační masáž, která je nejen velmi příjemná, ale zároveň velmi prospěšná pro vaši kůži i duši
 • Vysoce koncentrovaná séra, masky a krémy
 • Po ukončení ošetření Vám vždy poradím, jak se o svou pleť starat v domácím prostředí, popřípadě vám doporučím nejvhodnější kosmetiku přímo pro vás. 


Jsou to dvě blahodárné hodiny vašeho vzácného času, v klidu a bezpečném zázemí salonku, kde na vás nikdo nemůže. Mobily a chytré vymoženosti zůstávají ztišené a starosti všedního dne za dveřmi.

 

Jak často se chodí na kosmetiku?

Asi jedna z nejčastějších otázek po vašem prvním ošetření. Doporučená doba návštěvy je jednou za 4 – 6 týdnů. Proč? Takto dlouho trvá jeden celý kožní cyklus, kdy se nové kožní buňky narodí a nakonec se odloupnou buď jako suché šupinky nebo se spojí s mazem, potem a vytvoří neprodyšnou vrstvičku. Tento proces trvá právě cca 4 – 6 týdnů.

Po kosmetické péči je pleť obnovená do hloubky. Po měsíci, díky pravidelnému kožnímu cyklu se vrací zpět k maličko zašedlému vzhledu, vzniká vrstvička z odumřelých buněk a pleť celkově uvadá. Pravidelnou péčí se kůže udržuje v pěstěném stavu, je fit a kožní neduhy se eliminují. Pokud udržujete pravidelnost, pleť se každou další návštěvou zlepšuje a setrvává v normální stavu – což je podle kosmetických měřítek ideální stav pleti 🙂 Jestliže na kosmetiku docházíte jednou za 2 měsíce a déle, dopřáváte si převážně odpočinek (který je samozřejmě taky důležitý), ale kůže „visí“ stále, co se stavu týká, na prvním ošetření.

Ale vše záleží na vás. Na vaší motivaci, finančních možnostech a hlavně osobních prioritách.

 

Jak dlouho vydrží kosmetické ošetření?

Plus mínus měsíc – dáno kožním cyklem. Po ošetření vaše pleť září na míle daleko, je jemná na dotyk, zdravě narůžovělá, zklidněná a hlavně do hloubky zalitá. Drobné vrásky jsou vyhlazené, hlubší rýhy zjemněné a kontury posílené. Ze zrcadla na vás kouká zdravý, krásný a odpočatý obličej. Po cca měsíci až 6 týdnech se pleť vrací do původního zašedlého stavu. 

Do další kosmetiky ji můžete výrazně podpořit pravidelnou domácí péčí:

 • 1. Čištění
 • 2. Tonikum
 • 3. Krém
  + sérum
  + oční krém
  + masky/peeling 

 

Jak dlouho trvá kosmetické ošetření?

No, takhle vám to řeknu – je to hodně individuální. Kosmetické ošetření u mě v salonku trvá cca od 1 hodiny 45 minut do 2 hodin. Záleží na stavu dané pleti, kosmetických úkonech a dalších proměnných. Razím filosofii, že vy, vaše kůže i duše, potřebujete delší čas na hloubkovou regeneraci a zotavení. 

 

Co mám dělat po kosmetické péči?

Přeci jenom je kosmetické ošetření velmi intenzivní kúra a je potřeba v prvním týdnu dodržovat opatření, aby vám pleť nedělala neplechu. Všechna doporučení najdete tady:


Prodáváte krémy na domácí péči?

Ano! V salonku si můžete zakoupit produkty na domácí péči od profi značky, se kterou pracuju – Pevonia Botanica. Nabízím také líčící bestsellery od anglické značky Mii Cosmetics. Mrkněte! 

Můžete mi doporučit nějakou značku?

Klasická otázka, při první návštěvě salonku: „A můžete mi něco doporučit?“.
Co se týká kosmetiky, kterou používám v salonku, tak samozřejmě ano. Pracuju s profesionální značkou Pevonia Botanica. Jsem na ni důkladně proškolena s pravidelným „opáčkem“. Znám její produkty, složení, filosofii a účinky na všemožných typech pletí.

Co se týká dalších značek – z drogerky, e-shopů, lékárny – tak to bohužel nemůžu sloužit. Ráda vám doporučím typ daného produktu (mléka, oleje, gely,…). Ale jelikož neznám složení a účinky na pleti, netroufám si radit – ač bych velmi ráda. 

Kosmetický průmysl denně chrlí neskutečné množství produktů a vychytávek, a na to už mi nezbývá energie, čas a vlastně ani nervy 😀 Já sama se držím toho, co znám a co vám můžu s klidným svědomím poradit a doporučit.