SVATÁ PEČUJÍCÍ TROJICE

Denní základ pro spokojeně si chrochtající pleť 


„Jak mám pečovat o pleť?“
Jedna z nejčastějších otázek, která v salonku zazní. Spousta z vás má ve všem tom kosmetickém haraburdí zmatek, snadno se lapí na „skvělé“ novinky značek a podlehne lákavým nabídkám marketingových mistrů. Vůbec se vám nedivím. Vyznat se v tom všem pečujícím mumraji není lehké. Poradím vám jedno – zavřete oči, třikrát se zhluboka nadechněte a logicky si řekněte, co pleť potřebuje ke zdraví a kráse. Péče o pleť není složitá. 

 

ČIŠTĚNÍ

1. Krok


Kůže je živý mechanismus, orgán se spoustou životně důležitých funkcí a starost o ni by měla být pravidelnou samozřejmostí. Prvním krokem ke zdraví je hygiena. Čistota je půl zdraví říká moje babička. Tak, jak omýváte svoje tělo a vlasy, čistíte zuby, tak omývejte i obličej – pleť, která je mnohem citlivější, křehčí a náročnější, než zbytek těla. Proto se na ni používá i jiná péče. Dopřejte si ranní očistu, při které pleť zbavíte vrstvičky nočního mazu a potu (pleť regeneruje). Večerním čištěním sundáte zase nános mazu, potu, prachu a líčidel. Jsem si jistá, že po čistícím rituálu uslyšíte z pleti hlasité úlevné „Ách“. Tak moc bude spokojená! 

!!!

Pokud si před nanášením krému pleť nevyčistíte, jeho použití je naprosto zbytečné – nedostane se přes ten nahromaděný bordýlek. V tom případě je úplně jedno, jestli vlastníte drahý kvalitní krém nebo mazadlo z drogérie. Výsledek bude vždy stejný – úplně naprd. Tak hurá na čištění, ať si pleť chrochtá blahem!


TONIKUM

2. Krok

Druhým, často opomíjeným krokem je tonizace. A cože to to tonikum vlastně je? 
Očistou, ať chcete nebo ne, si maličko narušíte ochranného pleťového rytíře. Pleť se stává citlivější a lehce vysušenou. Tonikum nám tuhle nerovnováhu vyrovná, pleť krásně zklidní, pohladí a připraví na 3. pečující krok.

 

KRÉM

3. Krok

Třetím důležitým krokem domácí péče je hydratace a výživa pleti. Teď máte pleť krásně čistou, zklidněnou, ale chybí jí dostatečná závlaha. Suchou nebo dehydrovanou pletí trpí všichni – ano, i vy s mastnější kůží a pupínky. Pokud budete pleť hýčkat sametovým krémem, stárnout bude s grácií, ale o to pomaleji. Dáte sbohem nerovnováze mezi mastnými a suchými místy a výrazně vám ubyde kožních neduhů. Prostě samé benefity!


Pravidelná péče

Nehledejte v péči o pleť vědu. K dlouhodobě zdravé pleti vede jen jedna cesta, kterou spousta z vás slyšet nechce. Je to celoživotní pravidelná péče s kvalitní kosmetikou, kdy pleť šetrně čistíte a s láskou do ní zapracováváte vše, co potřebuje ke své spokojenosti. Nezapomínejte na to, že krásná pleť není jen o krémech, ale je to pořád obrovský a důležitý díl skládačky z názvem „Zdravá a krásná pleť“.

KRÉMY PEVONIA
To nejlepší pro vaše domácí rituály!