ČERVEN, LÉTA ČAS
19.6.2024


Zdravím své Ženy a jednoho muže! 

Zase se ten měsíc nějak rychle přehoupl a na dveře nám brzo zabuší letní čas. Těšíte se? Co pro vás znamená léto? 

Pro mě je léto ztělesněním prázdnin u babičky. I když už mi dávno není dvanáct a školní docházka mě děsí jen ve snech, léto vnímám jako neomezenou svobodu plnou parádních dobrodružství. Na letní prázdniny mám ty nejkrásnější vzpomínky. S babičkou jsme každý den chodily na zahradu, kde jsem jí loupila ten nejsladší hrášek na světě, okusovala maliny ze sousedovic zahrádky, lezla na starou jabloň a zasněně pozorovala celý svět z výšky. Shrbenou babičku se srpem v ruce, strašidelný neobydlený kravín, toulavé kočky promenádující se po vyhřátých břidlicích. Náš Holinský rybník, který se v letním slunci třpytil jako ten nejhezčí kamínek. Nekonečná pole plná zlaté pšenice. Lesy. Och, ty nádherné a hluboké lesy, jejichž smůla voněla až k nám na dvorek…
Byly to pro mě ty nejhřejivější časy. I teď, když píšu tyhle řádky, se hluboce dojímám. Vím, že už se tahle bezstarostná léta nikdy nevrátí. Jsem však ráda, že jsem měla možnost je prožít. Jsou to takové melancholické poklady v mé duši. 

Doufám, že se ke svým kořenům opět jednou vrátím 🙂 


Bez připojení. Ve spojení

U dovolenkového času ještě zůstaneme. Po dlouhé době jsem se podívala za hranice naší malé zemičky. Svou náruč mi otevřelo Rakousko a jeho majestátní hory. Nedokážu pochopit, že ač je tento stát vzdálený pár kilometrů od moravských vinných polí, je tak neuvěřitelně odlišný od českých luhů a hájů. Všude kam se podíváte jsou precizně zastřižená políčka a trávníky. Z každého okna dokonale upravených chalup visí bohaté převisy muškátů a všude je pořádek. Čisto. Precizno. Až mě ta dokonalost maličko děsí 😀 

Ale proč vám tyhle řádky píšu – na chvíli jsem zakusila ten obyčejný prostý život, o němž jsem psala výš. Ubytovali jsme se v malé chaloupce na zahradě paní Helgy. S výhledem na královská pohoří, pod nimiž se choulilo obrovské, křišťálově čisté jezero plné ledové vody. Před okny nám běhaly krávy a paní Helga stříhající čerstvé bylinky. V útulné chaloupce trůnila kachlová kamna a veškeré nádobí bylo opleteno motivy květin. Připadala jsem si, jako bych se ocitla v jiné době. Bez technologií, moderních vymožeností a s kapesními hodinkami v dlouhé plátěné sukni. Bylo to omamně uklidňující. Cítila jsem zastavení času a velký kámen úzkostí, co mi běžně trýzní srdce, spadl a ztratil se v odstínech zelené. Okovy praskly a já se zase po dlouhé době zhluboka nadechla.

Každý den nás trápí kolotoč mezi prací, dětmi a volným časem. Dostáváme desítky zpráv denně. Hodiny „sjíždíme“ novinky a aktuální info z celého světa. Další nešťastníci jsou přikovaní k sociálním sítím. Moderní smršť, která nepřináší nic dobrého. Snižuje mozkovou kapacitu. Je blahodárné tohle všechno na čas vypnout a žít, tak jak se žilo dřív – bez spojení s celým světem. Je krásné být ve spojení se sebou, s přírodou a prostým životem.

Slunce naše jasné

A teď zase zpět k práci a dění v salonku. Léto se nám blíží, slunce sílí a já konečně po letech vyplodila dosti podrobný článek O SLUNCI. Musím vám říct, že jsem si teda dala 😀 Najdete v něm mé klasické „žblepty“, ale tentokrát i odborné záchvěvy. Všechny důležité otázky a rady, které potřebujete vědět o letním slunění! 

  • Proč chráníme kůži před sluncem? 
  • Co se děje v kůži, když se spálíme? 
  • SPF, opalovací krém 
  • První pomoc při spálení 
  • Tipy a zajímavosti 
  • Sluneční pomocníci od Pevonie

Letní bestsellery!

Začátkem léta se mění nejenom počasí, ale i konzistence krémů v salonku! Výživné poklady nahrazují lehčí krémy a gelové konzistence. Přibydou lehouncí pěnoví krasavci. A v neposlední řadě vaši kůži potěší speciální chladivá oční maska. Produkty budu používat při našich kosmetických seancích a můžete si je pořídit i domů!

Pojďte se mrknout! 

Těšte se na chladivé, gelové, oční polštářky nacucané výživnou kyselinou hyaluronovou a zpevňujícím kolagenem!

Dávka intenzivní závlahy! To je tato hydratační krasavice, která v sobě skrývá blahodárnou bouři v podobě kyseliny hyaluronové, heřmánku a aloe vera.

Čištění je základ, však? V letních měsících nám bude dělat společnost tento lehounký pěnivý poklad. Citron, šalvěj a rozmarýn osvěží vaše unavené smysly!