SLUNCE NAŠE JASNÉ

Kámoš nebo hřejivý démon?


Ano, Oskar (rozuměj slunce) je v první řadě kámoš. S prvním slunečním dotekem přichází kopa serotoninu, lepší nálada a naděje v lepší zítřky. Tělo vzkvétá pod náloží vitamínu D a všechno je zalité snovými „spring & summer vibes“. Máme pocit, že musíme rozpřáhnout ruce, běžet s větrem o závod, květinami ve vlasech a nechat slunce, ať nás pohltí tou šťavnatou energií! A jak si tak volnomyšlenkářsky pobíháme, občas si všimneme spáleného nosíku či narůžovělých ramen, v horším případě na puchýřky osmahlého dekoltu nebo do ruda spálených zad. Jak se sluncem správně zacházet, aby nevystrkovalo růžky a stalo se naším příjemným společníkem? 


Kůže v bezpečí

Slunce je skvělá a velmi přínosná planeta, ale je dobré pamatovat na drobná pravidla. Abyste za pár let nevypadali jako sto let stará, kožená kabelka.

1) První jarní paprsky jsou nejagresivnější. Po dlouhém zimním spánku máme tendence se hodiny vyhřívat jako had na kameni a nasávat tu novou sluneční energii. Nenechte se však obalamutit nižšími jarními teplotami a už teď si pořiďte váš oblíbený opalovací krém s SPF nejmíň 30! ☝

2) Na ochranu před sluncem by měli nejvíce dbát pleti alabastrové, citlivé, se sklonem k alergiím. Pleti s pihami a tendencemi k pigmentacím. V neposlední řadě samozřejmě pleti zralé.

3) V létě se slunci vystavujte, když hřeje, ale nespaluje – vyhýbejte se času od 11. – 16. hodiny.

4) Nezahrávejte si se sluncem, když je jeho síla na vrcholu. Proč? Když pominu riziko slunečních vyrážek, nebo v horším případě rakoviny z bujících znamének, je tu jeden zajímavý fakt. KŮŽE MÁ PAMĚŤ. U každého vašeho opětovného seškvaření si udělá černou tečku, a s postupujícím věkem vám černé bodíky nasčítá v podobě suché, zvrásnělé a zpigmentované kůže.

My Středoevropané nevlastníme kůži připravenou na takovou sluneční dardu jako národy s přirozeně tmavou pletí. Proto je potřeba ji chránit a s láskou opečovávat


Jak používat opalovací krém?

Opalovací krém spousta lidí nesnáší a musím říct, že v některých případech oprávněně. Bývají mastné, neroztíratelné a dodávají pleti upírsky bělostný vzhled. V dnešní době jsou díkybohu k sehnání mnohem příjemnější konzistence, vůně a aktivní složky. Váš opalovací krémík by měl mít ochranný sluneční faktor nejméně 30. Nákup opalovacího krému s faktorem nižší než 30 je defakto zbytečný – máte jen jakési „matlátko“ k ničemu. Čím citlivější a starší pleť je, tím vyšší faktor byl měl být (30 – 50 SPF). Ochranného kámoše používejte hlavně na ty nejdelikátnější a nejrizikovější místa na těle, které vystupují do prostoru nebo jsou přímo vystaveny nenechavým slunečním paprskům: 

  • obličej, dekolt a krk
  • ramena, záda, ruce
  • nárty, kolena 

Krok za krokem s opalovacím krémem:

1. Čistič (mléko, olej, gel)
2. Tonikum
3. Pleťový krém
4. Opalovací/Ochranný krém
5. Make-up (pokud se líčíte)

Unikátní sluneční pomocníci od Pevonie!

Pro více informací o produktech klikněte na jejich cenu.

Unikátní opalovací krém s SPF 40

– s aloe vera a arganovým olejem

Zklidňující gel po opalování

– s vodní lilií

Hydratační aromaterapeutická mlha

– s heřmánkem a kyselinou hyaluronovou