POCHVALA / RUCE / ZÁKULISÍ
22.11.2023


Zdravím Vás, Ženy mé!

Máme tu začátek února a v hlavě mi utkvěla jedna skvostná věta mé salónní Ženy:

„Zima nám tento rok ukazuje všechny svoje podoby.“

Je to tak! Od silných větrných fujavic, přes sebevražedná náledí, až po ledový ranní dech. Občas nás překvapí i slabě hřejivý Oskar, který nám tu zmrzlou nudli u nosu zase na chvíli rozpustí. Prý je leden nejnáročnějším měsícem zimy. Já říkám – jaký si to uděláš, takový to máš. Ztěžování si na lednový medvědí režim nás z něho nevytrhne. Jen si zaděláme na další vrásky z jarní neopětované lásky.

Kupříkladu já jdu paní Zimě vstříc s otevřenou náručí – nahodím péřovku, termo spodky, pokřižuju se, půl hodiny přešlapuju na místě a se vší vervou se vrhám do jejích zmrzlých rozpraskaných pracek. Chce se mi? Ne! Chci ležet s kočkama na gauči? No jistě! Naposledy uroním slzu při pohledu na hřejivé kožíšky, lebedící si na vyhřátých dekách a jdu vstříc marasu. Proč? Protože vím, že mi po návratu bude blaženě a tělo se probudí ze zimního tlení. Chce to však kus odhodlání.

A tak je to i v kosmetické péči. Pokud máme motivaci se o sebe starat, vidíme výsledky a je nám líp na těle i na duchu. 

Pochvala!

Musím vás Ženy moc pochválit. Navzdory náročnému zimnímu období, kdy máme často vybité baterky, se domácí péči pečlivě věnujete a poctivě se o svou kůži staráte. A je to znát! Všechny teď trpíme suchou napnutou pletí a šustíme jako hadi před změnou šatníku. Je skvělé vidět, že dbáte o své 🌱 Pečující semínko


Ach ty ruce…

Tohle je prostě jedna velká nekončící kapitola. Proto jsem se rozhodla ji konečně rozseknout!

Když jsem s kosmetikou začínala, celé ošetření trvalo maximálně hodinu a půl (nechápu…). Byla jsem tak naučená od lektorek. Pro klienta je prý delší čas spíš obtěžující (teď to určitě nechápete vy 😀). Když působila maska, věnovala jsem se masáži rukou.

Jenže časem a zkušenostmi jsem pochopila, že chci vám a vaší kůži věnovat na zotavení delší čas. Tak se mé péče prodloužili na celé dvě hodiny – a to už je záhul. Jak fyzický, tak psychický. Vždy cílím na kvalitu, než kvantitu a neměnila bych. Ale jelikož jsou ošetření delší, už mi nezbývá energie na tak velký úkon jako je masáž celých rukou.

Proto jsem se definitivně rozhodla, že masáže rukou přenechám masérům a budu se věnovat převážně tomu, o čem kosmetická péče je – obličeji, šíji, dekoltu + ramenům a horní části rukou. Časem bych pro vás ráda do kosmetické masáže zakomponovala i nějaké masážní techniky hlavy. Ale uvidíme, jak to půjde. Jsem kosmetička, ne masér. Je potřeba sedět na jedné pevné židli a ne na dvou nebo třech rozbitých stoličkách. Pevně doufám, že to pochopíte a věřím, že i nadále si spolu budeme užívat slastný kosmetický rauš.


Zákulisí

Myslím, že spoustě z vás vrtá hlavou, co vlastně dělám, když vás nechám odpočívat s maskou a odejdu na chvíli ze salonku. Jedni si myslí, že jím. Druzí, že uklízím 😀 Než začnu odtajňovat kosmetickou backstage (zákulisí), předně vám chci říct, že s maskou odpočíváte o samotě maximálně 7 minut. Nikdy bych nedopustila, abyste na lehátku leželi o samotě 20 – nebo jak některé mé „kolegyně“ praktikují – 30 minut a víc.

Jakmile nanesu masku, začínám odpočítávat čas. Dalších pár minut zabere nanášení zábalu na šíji a dekolt, příprava očních obkladů, péče o rty a v neposlední řadě zachumlání do ručníků a dek. Nakonec zkontroluju vaše pohodlí a na pár minut odcházím ze salonku. Proč? 

  • Kvůli vám – oddychnutí si o samotě považuju za očistu mysli
  • Kvůli mně – jelikož svou práci dělám srdcem, ruce mám v jednom hřejivém ohni, tak ztrácím maličko ze své energetické moci. K nabití sil mi pomáhají rituály, které jsem se naučila od svých mistrů a které mi pomáhají energii obnovit. Takže ne, nejím ani neuklízím 😀 Tyhle činnosti dělám až po vašem odchodu. V mezičase ruce otužuju studenou vodou a vytřepávám je, aby se uvolnili. Dopřávám si tekutiny. Protahuju záda (v kosmetické pozici tuhnou rychle). A také se věnuju zapisování veškerých informací o vás a vaší péči – aktuální stav pleti, typ ošetření a další informační střípky. 


Váš čas strávený v salonku velmi ctím a snažím se ho vždy proměnit v krásný zážitek – bez zbytečných prodlev.